Uruchom konsolę:
otwórz polecenie Uruchom (jednocześnie klawisze Windows+R albo menu Start->Uruchom) w wierszu polecenie wpisz cmd.
Wpisując w konsoli
powercfg -lastwake
sprawdzisz co ostatnio wybudziło komputer.Wpisując
powercfg -devicequery wake_armed
wyświetlisz nazwę urządzenia, które może go wybudzać.
niezłe, czasami mi się wybudza komputer "z przypadku", teraz będę wiedzieć o co chodzi :-)
OdpowiedzUsuńPoniżej tych komunikatów są jeszcze dodatkowe linie jak np. "Przyjazna nazwa", gdzie wyświetlane jest urządzenie. Możesz też skorzystać z drugiej komendy, którą opisuję w poście.
OdpowiedzUsuńWitam. Bardzo ciekawy blog (wciągający), zapraszam do mnie (http://market-computer.blogspot.com/) prowadze blog dotyczący podzespołów PC i Gier. Blog narazie się rozwija, zachęcam do zostania członkiem mojego blogu (wkrótce bedzię konkurs a w nim nagrody) Zapraszam :)
OdpowiedzUsuńWitam. Podziwiam za czas włożony w prowadzenie bloga. Wszystko ładnie przejżyście wytłumaczone. Zapraszam do mnie http://www.dawid-it.blogspot.com/ blog ten prowadzony jest również o branży IT , tylko skupiam się bardziej na sprzęcie i systemie. Pozdrawiam i Zapraszam do siebie !
OdpowiedzUsuńKorzystam z konsoli od czasu do czasu, ale głównie jakieś sprawdzanie pingów, ip checki itp. Tej komendy nie znałem, więc dzięki wielkie za przydatne info.
OdpowiedzUsuńWitam, chce kupić zestaw http://www.ematador.pl/pl/c/Raspberry-Pi/160 - Tylko jest jeden problem, jestem kompletnym laikiem i nie koniecznie się na tym znam, tak więc pytanie... Warto się tym zainteresować? Czy jednak nie...
OdpowiedzUsuńProsta komenda a taka przydatna.
OdpowiedzUsuńartykuł uzupełniający http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/windows/2012/08/jak-zablokowac-wybudzanie-komputera-myszka.aspx#comment_74828
OdpowiedzUsuńCiekawy i pomocny wpis. Miałem kiedyś podobny problem gdzie o mały włos nie spisałbym mojego komputera na straty :). Od siebie polecam zajrzeć też na blog prowadzony na stronie https://craftware.pl/, gdzie można znaleźć wiele informacji na tematy związane z branżą it.
OdpowiedzUsuńKrótko, zwięźle i na temat. U mnie był to większy problem. Dopiero po odcięciu urządzeń USB z BIOS-u (myszka, klawiatura) i po ponownym wejściu za pomocą klawiatury PS2, wszystko działało jak należy. Później podłączyłem już normalnie nowszą klawiaturę i było OK. W sumie do dziś nie wiem o co chodziło, ale grunt, że jest OK.
OdpowiedzUsuńBardzo przydatna informacja. Dzięki niej jak wybudzi nam się komputer będziemy wiedzieć czy zrobił on to sam za pomocą jakiegoś programu czy jednak pomógł mu ktoś trzeci.
OdpowiedzUsuńCzy działa to na każdym systemie?
OdpowiedzUsuńZdaje mi się, że tak. Powinno działać.
UsuńZ tego co sprawdzałem to działa chyba na wszystkich możliwych systemach bez żadnego trudu. Warto jednak na wszelki wypadek to przetestować dokładnie.
UsuńSuper! Szukałem tej informacji.
OdpowiedzUsuńMnie też zaciekawiło czemu tak się dzieje!
OdpowiedzUsuń